Taastuvate materjalide ettevõte

Stora Enso on maailmaturul juhtiv taastuvate lahenduste pakkuja pakendamise, biomaterjalide, puitkonstruktsioonide ja paberi vallas. Kasutame ja arendame oma asjatundlikkust taastuvate materjalide vallas, et vastata meie klientide vajadustele ning tegeleda mitmete tänapäeva ülemaailmsete toormaterjalide väljakutsetega. Meie tooted pakuvad kliimasäästlikku alternatiivi paljudele mittetaastuvatest materjalidest toodetele ning jätavad väiksema süsiniku jalajälje.

Stora Enso kliendibaas on lai – alates kirjastustest, jaemüüjatest ja kaubamärgiomanikest kuni paberi- ja papitootjate, trükikodade, kaupmeeste, töötlejate, ning ka ehitusettevõteteni. Meie eesmärk on vahetada taastumatud materjalid välja, olles innovaatilised ja töötades välja uusi tooteid ja teenuseid, mis põhinevad puidul ja muudel taastuvatel materjalidel. Meie fookus on suunatud kiupõhistele pakenditele, istandusepõhisele tselluloosile, biomaterjalide uuendamisele ja jätkusuutlikele ehituslahendustele. Stora Enso kontsernis on enam kui 35 riigis umbes 26 000 töötajat ning ettevõte on noteeritud Helsingi ja Stockholmi börsil.

Uuenduslike kiupõhiste pakendite asjatundja

Stora Enso pakkelahenduste haru arendab kiupõhiseid pakendeid ja tegutseb väärtusahela igas etapis alates tselluloosi tootmisest ning materjalide ja pakendite valmistamisest kuni nende taaskasutamiseni. Meie lahendusi kasutavad juhtivad töötlejad, kaubamärgiomanikud ja jaemüüjad ning need aitavad neil optimeerida oma tegevust, vähendada kogukulusid ja suurendada müüki. Meie papptaaratehaste ja lainepapi tootmisüksuste integreeritus võimaldab meil katsetada ja täiustada oma pakkematerjale tihedas koostöös. Toodame kaasaegset kerget papptaarat nii esmakiust kui ka taaskasutatud kiududest Soomes ja Poolas. Meie tootmisüksused asuvad Rootsis, Soomes, Venemaal, Poolas, Lätis, Eestis, Leedus ja Hiinas.